Til hovedinnhold

Prismodeller

Trinn 1.–10.

Velg den kombinasjonen av trykte og digitale læremidler som passer best til din skole. Her er våre gunstige pakketilbud.

Fire fleksible modeller

Tilbakemeldinger fra skoler viser at bøker blir brukt i 5–10 år før de byttes ut med nye. Vi har derfor i de påfølgende regnestykkene tatt utgangspunkt i et syvårs perspektiv. I eksempelet under ser du i tillegg kostnaden for de tre første årene ved innkjøp av våre læremidler.

Heldigital

Tilgang til Quest 3–4 digital koster 149 kr per elev.
I en klasse med 20 elever vil det i et syvårsperspektiv dermed koste 20 860 kr.
Prisen pr elev totalt de første 3 årene vil være 447 kr.

Bok

NB: Du kan kjøpe en digital lærerlisens til våre læringsunivers ved kjøp av 25 elevlisenser. 

Engelskboka Quest 3 textbook koster 199 kr per bok, og kan gjenbrukes i syv år. 
Quest 3 workbook koster 149 kr og er en arbeidsbok som elevene skriver i. Den må derfor kjøpes inn hvert år. 
Total kostnad for både Quest 3 textbook + Quest 3 workbook for 20 elever i syv år vil derfor være 24 840 kr. 
Prisen per elev totalt de første 3 årene vil her være 646 kr.

Kombinasjon 1: kjøp digitale læremidler, få 50 % rabatt på utvalgte bøker

Hvis dere velger et pakketilbud med Quest 3–4 digital + grunnbok, vil dere få 50 % rabatt på grunnboka. Det vil gi en kostnad på 163 kr per elev over 7 år. Dette krever binding på det digitale læremiddelet i 3 år.
For altså kun 14 kr ekstra per elev per år (i forhold til kun digitale læremidler) kan dere kombinere grunnbok og digitale læremidler. Slik sikrer dere valgfriheten til lærerne. 
Prisen på denne pakken de 3 første årene vil totalt være 547 kr per elev. 
*Krever at man kjøper til minimum 10 elever samtidig

Kombinasjon 2: kjøp bokpakke, få 70 % på digitale læremidler

Alternativt kan dere kjøpe full bokpakke, altså både workbook og textbook, og få 70 % rabatt på Quest 3–4 digital de første tre årene. Deretter blir rabatten 25 % hvis dere ønsker å forlenge. 
Det vil til sammen gi en snittpris på 260 kr per elev per år. 
Prisen på denne pakken de tre første årene vil totalt være 780 kr per elev. 
*Krever at man kjøper til minimum 10 elever samtidig

Se utregning av priser med alle læremidler her:

Utregning av priser 

Fullstendig prisliste

Digitale læremidler har samme pris hvert år, mens å kjøpe inn klassesett med bøker koster mest det første året. Vi har priset det slik at skolen får relativt lik totaløkonomi over en syvårsperiode, slik at det ikke trenger å være pengene som blir utslagsgivende. Prisene på de digitale læremidlene varierer ut ifra hvor stort faget er og hvor mye innhold det er, fra kr 69 – 249 per elev. 

Få oversikt over priser i nettbutikken

Spørsmål?

Her har vi besvart noen av de mest stilte spørsmålene om prismodellene og våre læremidler

Hvis du ikke finner svar på det du lurer på i vår Q&A, ta kontakt med oss på kontakt@aunivers.no! 

Nettleseren din støttes ikke

Aschehoug Undervisning anbefaler at du bruker en annen nettleser, for eksempel Chrome, Firefox, eller Safari (for Mac)

Illustrasjon: ugle
chat